Czym jest Krajowa Izba Biopaliw?

Portal poświęcony jest tematyce alternatywnych źródeł energii, w tym biopaliw płynnych. Naszym celem jest również promocja obszarów wiejskich związanych z przetwórstwem rzepaku. W portalu możecie Państwo znaleźć informacje o Krajowej Izbie Biopaliw, jak również zdobyć wiedzę na temat przetwórstwa rzepaku, technologii wytwarzania biopaliw czy inwestycji związanymi z alternatywnymi źródłami energii.

Czytaj więcej

Komentarze i opinie

W tej części portalu prezentujemy nasze opinie i stanowiska na najbardziej aktualne tematy poruszane w szeroko pojętych mediach, a które związane są z sektorem biopaliw.

Czytaj więcej

Drucken
PDF
09
Mär

ePure w sprawie problemów z E10 w Niemczech

There are no translations available.

W ostatnim czasie w Niemczech wprowadzono na stacje benzynowe paliwo E10 tj. benzynę zawierającą 10% domieszkę bioetanolu, co wywołało zamieszanie wśród kierowców z uwagi na obawy związane z kompatybilnością posiadanych aut względem używania do ich zasilania nowego paliwa E10. 8 marca br. ePure, europejska organizacja reprezentująca interesy producentów bioetanolu, przedstawiła swój komunikat prasowy w tej sprawie.

„Wprowadzenie E10 w Niemczech to pozytywny kierunek, który był bardzo oczekiwany” stwierdził Sekretarz Generalny ePure Rob Vierhout. „Ale ta niepewność nie jest dobra dla każdego. Rozumiem, że ludzie mogą czuć się zmieszani, ale paliwo E10 jest całkowicie bezpieczne i zostało już wprowadzone w innych dużych państwach bez żadnych komplikacji” – dodał Vierhout.

- E10 jest mieszanką paliwową zawierającą 10% etanolu i 90% benzyny i jest produktem zestandaryzowanym prawem Unii Europejskiej.

- E10 już od szeregu lat jest wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych. Faktem jest, że w ostatnim czasie władze USA zwiększyły poziom blendingu etanolu z 10 do 15% (wprowadzając E15) ze względu na sukces, jaki odniosło na rynku E10. W Unii Europejskiej Francja już od 2 lat sukcesywnie używa paliwa E10, w Finlandii wprowadzone zostało z początkiem 2011 roku bez żadnych problemów. Szwecja również wykorzystuje E10 już od wielu lat.
- 93% samochodów na rynku niemieckim jest kompatybilne do paliwa E10, a odsetek ten wynosi natomiast 99% w przypadku aut produkowanych w Niemczech.
- Wyprodukowane na bazie europejskich biokomponentów paliwo E10 stanowi odnawialne źródło energii, które jest kluczowe dla walki ze zmianami klimatycznymi poprzez redukcję emisji CO2 w sektorze transportowym, uczestniczy w procesie budowania bezpieczeństwa energetycznego w Europie poprzez zmniejszenie naszej zależności od importu ropy naftowej, a także tworzy tysiące miejsc pracy w Niemczech i innych zakątkach Europy.
„Problemy z wprowadzeniem E10 w Niemczech zostały spowodowane po prostu z uwagi na brak informacji dostępnych dla kierowców. Potrzebna jest wspólna praca na rzecz rozwiązania tej niedogodności. Obecny impas nie stępi zwiększenia zużycia paliwa E10 w Europie. Potrzebujemy jednak, aby więcej krajów UE umożliwiło wprowadzenie E10 na swoje rynki.” - powiedział Vierhout.
Jak poinformował już niemiecki minister środowiska Norbert Roettgen, wkrótce na każdej stacji benzynowej dostępna ma być wiarygodna, sporządzona przez branżę motoryzacyjną lista samochodów przystosowanych do paliwa E-10.

reklama-baner-220x220

Zapraszamy do skorzystania z oferty reklamowej Krajowej Izby Biopaliw!
Zapoznaj się z cennikiem i złóż zamówienie poprzez formularz

PROMOCJE I UPUSTY!!!


 

Partnerzy

epure ebb
gospodarz KulturaWsi
kzprirb__nowe pspo

CzystaEnergia

pib
ksow lir
ogrzewnictwo ocenagospodarstwa

Biotechnologia

REFLEX_logo300
inig pimot

exposilesia


Szybki kontakt

STOWARZYSZENIE KRAJOWA IZBA BIOPALIW
ul. Grzybowska 2 lok. 49
00-131 Warszawa
Tel./fax.: +48 22 436 06 11
E-mail

 

 

rzetalna_firma